Google Adwords Nedir?

0
744

Değerli okurlarım bu yazımda sizlere Google firmasının e-ticaret ve bireysel web sitelerinin kullanabileceği reklamcılık ile alakalı geliştirmiş olduğu bir araçtan bahsedeceğim. Google firması sunmuş olduğu Adwords aracı ile her alanda reklam verebilmenizi amaçlamıştır.

Google Adwords, kısacası gerek arama, gerekse görüntülü olarak TBM (Tıklama Başına Maliyet) sitemi ile reklamınızın aramalarda ön sıralarda görüntülenmesini sağlayan reklam aracı diyebiliriz. Google Adwords sayesinde marka bilinirliğinizi her geçen gün daha fazla artırabilirsiniz. En güzel yanlarından bir tanesi oluşturduğunuz müşteri listeleri ile yeniden pazarlama yaparak, sitenizi ziyaret etmiş kişilere yeniden reklam yapabilmenizdir. Örnek vermek gerekirse, sitenizi ziyaret etmiş kullanıcı ürününüzü beğenerek sepetine eklemiş ancak satın almadan sitenizden çıkıp gitmiştir. Bu müşterilere tekrar ulaşabilmeniz için yeniden pazarlama veya dinamik reklamlarınız ile tekrar ulaşarak sepetteki ürünleri hatırlatabilirsiniz.

google-adwords-nedir

Bu aracın sınırları sadece bu kadar değil, birçok kampanya oluşturarak gerek yurt içi gerekse yurt dışındaki insanlara markanız ile alakalı reklamlarınızı gösterebilirsiniz. Google Adwords aracını her sektör kullanabilir mi sorusuna da yanıt verecek olursak, bu aracı her sektör kullanamamaktadır. Kullanamayan sektörler, silah satıcıları, uyuşturucu satıcıları, delici ve kesici aletler satan firmalar gibi birçok kötü amaç içeren e-ticaret siteleri kullanamaz. Google bu davranışı sayesinde birçok internet kullanıcısını da düşünmüştür.

Yanıt Bırakın